Vrh

Tvoja trenutna lokacija:  Index / Info / Sport

AKADEMIK ZABELEŽIO DRUGU POBEDU

U trećem kolu II košarkaške lige Srbije Akademik je još jednom potvrdio zrelost i pokazao da je u stanju da se nosi sa ekipama u ovom rangu takmičenja i da pobeđuje. Publika je zadovoljna napustila Halu sportova u Srbobranu, a igrači Akademika dobili su veliki aplauz nakon pobede protiv KK Plane.

Počelo je tvrdo i sa dosta nesigurnosti u igri. Lopta je teško ulazila u koš, a igra je bila iskidana, bez pravih akcija i tako je bilo tokom cele prve četvrtine. Na pauzi, između dve četvrtine, hala je odjekivala od gromoglasnih reči mladog trenera Akademika, Joce Andrića, koji je očigledno nezadovoljan igrom, pokušao da konsoliduje ekipu i ulije u igrače samopouzdanje. Uspeo je, jer na terenu, nakon pauze, Akademik je zaigrao svoju igru i tako je bilo sve do kraja utakmice. Košarkaši iz Velike Plane činili su sve kako bi održali korak i slomili dodatno motivisani Akademik, ali nije im to uspelo i u Planu su se vratili kao poraženi protivnik.

Ofanzivna igra koju Akademik neguje i sinoć je dala pozitivan rezultat, ali ono na čemu će trener Andrić morati da poradi je ta nesigurnost na početku utakmice i pad koncentracije koji se periodično pojavljuje u fazi odbrane.

Teško gostovanje je pred košarkašima iz Srbobrana. Sledećeg vikenda očekuje ih putovanje u Arilje, gde ih dočekuje vrela atmosfera na tribinama. Klik iz Arilja ima po pravilu navijače koji dodatno doprinose dobroj igri svog tima.

Inače, kako saznajemo, Akademik je igrao utakmicu protiv Plane zbog odličnog Tomaševića koji je sinoć bio jedan od najboljih u timu, sa postignutih 20 poena. On naime, putuje u Kinu gde igra na jednom od ondašnjih profesionalnih turnira u street basketu 3x3.

Čestitke igračima Akademika na pobedi stigle su sinoć i iz Abu Dabija. Tamo je Marko Ždero, koji takođe igra turnir 3x3.