Srbobran.net web portal


http://www.srbobran.net/news/1/783/srbobranci-su-danas-bili-gosti-u-nemakoj-ambasadi-u-beogradu/

Verzija za štampu / To Screenview



SRBOBRANCI SU DANAS BILI GOSTI U NEMAÄŒKOJ AMBASADI U BEOGRADU!


PredvoÄ‘eni Neškom ÄŒestićem, predsednikom opštine Srbobran mala delegacija iz Srbobrana bila je danas na prijemu kod njegove ekselencije, amabasadora NemaÄke Aksela Ditmana, a povod je predstojeći festival "Srbija u ritmu Evrope", gde će naša deca pevati na nemaÄkom jeziku i predstavljati ambasadu ove evropske države.


Pripreme za festival uveliko teku, a ostalo je još malo vremena, naime ove godine festival "Srbija u ritmu Evrope" održaće se u Somboru 25. juna. Kako saznajemo direktan televizijski prenos ove godine biće na TV Prva, od 11.00h.

Današnji susret sa ambasadorom Ditmanom bio je prilika da se razmene pokloni, a predsednik ÄŒestić je u ime naše opštine nemaÄkom amabasadoru poklonio jednu knjigu o Srbiji i jednu o Srbobranu, ujedno uruÄivši mu i zvaniÄni poziv da doÄ‘e i poseti našu opštinu.

Ambasador Ditman je pokazao interesovanje kako teku pripreme za festival, da li se deci sviÄ‘a pesma koju će pevati i na taj naÄin reprezentovati našu opštinu, ali i NemaÄku, zatim želeo je da od predsednika opštine sazna što više o Srbobranu i pokazao je interesovanje da bude naš gost.

U našoj delegaciji pored Neška ÄŒestića su bili predsednik SO Srbobran, Radivoj Paroški i Branislava Sekulić, direktorka Doma kluture. Deci je ovo svakako nezaboravno iskustvo. ÄurÄ‘ina Marunić, Bojana Jelić i Jelena Trifunović koje će na festivalu nastupiti u ime naše opštine i nemaÄke ambasade bile su oduševljene prijemom. U poseti sa našima bio je i Igor Karadarević, direktor festivala.

S.N.

 

 




Powered by Koobi:CMS 7.72 © Bitskin® Webdesign